Európa utazása. Integrációtörténet (harmadik kiadás)
Magyarország az Európai Unió tagállama immár csaknem két évtizede. Részt veszünk a Tanács ülésein, van főbiztosunk, mintegy ezerötszáz uniós tisztviselőnk, állandó képviseletünk Brüsszelben, előttünk és mögöttünk áll az EU Tanácsának egy-egy soros elnöksége is. De tudunk-e eleget az integrációról, tisztában vagyunk-e azzal, honnan és hogyan indult az európai együttműködés? Van-e elég ismeretünk a múltról ahhoz, hogy a jelenben tájékozódni tudjunk?
A világ évek óta követi az Európai Unió válságait. De milyen előzményei vannak a jelenlegi helyzetnek? Voltak-e válságok korábban? Azokat hogyan oldották meg? Tudunk-e tanulni azokból a helyzetekből? Milyen az Európai Unió „békeidőben”?
Azoknak ajánljuk ezt a könyvet, akik e kérdésekre keresik a válaszokat – az érdeklődő uniós állampolgároknak, az integrációs szakembereknek, valamint az egyetemi hallgatóknak. Reményeink szerint a kötetből a politikai eseményeken túl kirajzolódik az európai integráció logikája, a közösségi intézmények és a tagállamok szerepe, továbbá egyes kulcsszereplők személyes hatása is.
Arató Krisztina az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar Politikatudományi Intézetének professzora, intézetigazgató. Kutatási területe az európai integráció története, a kohéziós politika működése, valamint a civil társadalom és a szociális párbeszéd Magyarországon és az Európai Unióban.
Koller Boglárka a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar Jean Monnet professzora, az Európa-tanulmányok Tanszék tanszékvezetője. Kutatási területe: az európai integráció elméletei és története, a tagállami és európai identitások összefüggésének vizsgálata, valamint a differenciált integráció.
- Szerző:
- Arató Krisztina – Koller Boglárka
- Kiadás éve:
- 2023
- Információk:
- 362 oldal, kartonált, 168 x 238 mm
- ISBN:
- 978 963 556 276 3