Kedves Vásárlóink!

Felhívjuk figyelmüket, hogy szeptember 12-én (csütörtökön), rendezvény miatt a személyes átvétel 10–14 óráig tart.

Megértésüket köszönjük!

Neveléstudomány és pedagógiai kommunikáció a szocializmus időszakában

Jelen kötet A magyar neveléstudomány története a szakmai folyóiratok tükrében (T 100 496) című OTKA-kutatás további eredményeit tekinti át Németh András – Bíró Zsuzsanna Hanna, Garai Imre, Balogh Beáta – Nagy Andrea, Golnhofer Erzsébet – Szabolcs Éva, Szabó Zoltán András és Sáska Géza által írott tanulmányok útján.
A kötet első fele arról nyújt áttekintést, hogy a történeti megalapozottságú neveléstudományi vizsgálatokban jelen kutatás hogyan pozícionálható, s a kutatócsoport mely elméleti megfontolások mentén elemezte választott forrásait. A kötet második felében az 1949–1957 közötti időszak akadémiai-felsőoktatási intézményeiről, illetve ehhez kötötten az intézményrendszerben lezajlott személyi változásokról, valamint a kutatócsoport által vizsgált történeti időszak kutatás-módszertani megfontolásairól tájékozódhat az olvasó. A kötetet végül a tudományos minősítések 1949–1989 közötti jogszabályainak jogalkotói szándékait, továbbá az 1940-es évek második felében Magyarországon végbemenő kommunista oktatási reformok és azok szellemi gyökereit feltáró tanulmányokkal zárul.
Jóllehet a kötet címében azt ígéri, hogy a szocializmus évtizedeiben a hazai neveléstudomány változásait helyezi vizsgálatának középpontjába, ám a szerzők eredményeiket nemzetközi kontextusban is igyekeztek értelmezni.

Szerző:
Németh András – Garai Imre – Szabó Zoltán András (szerk.)
Kiadás éve:
2016
Információk:
Kartonált, 284 oldal
ISBN:
978 963 693 716 4
2.950 Ft 2.065 Ft
db
Jelenleg:
rendelhető
Szállítás:
4-5 munkanap
Kártyás fizetés szolgáltatója: Barion