Mit tudunk a kivándorlásról? Műhelybeszélgetések

Kivándorlás. Forró téma ez mostanában, és az ismerősöktől hallott történetek, a médiában látott-hallott beszámolók és a politikusi nyilatkozatok alapján valószínűleg mindannyian gondolunk róla valamit. De vajon mi az, amit ténylegesen tudunk? A magyarországi társadalomtudomány régóta foglalkozik a kérdéssel, mégis csak elszórt, nehezen összehasonlítható kutatási eredmények állnak rendelkezésünkre. Hiszen nem könnyű a feladat: akikre kíváncsiak lennénk, már nincsenek itt, így a hiányukat kellene megmérnünk és értelmeznünk.
Ez a könyv egy kérdéseket feltevő kötet, amelynek születése egy nyilvános vitasorozathoz köthető. A megszólaltatott szakértők között akad szociológus, történész, közgazdász, demográfus, pszichológus, antropológus. Szó esik „kitántorgókról” és „ötvenhatosokról” éppúgy, mint a kivándorlást még csak most tervezgető fiatalokról. Megvitatjuk az egymásnak ellentmondó statisztikai adatokat, és értelmezzük a kivándorlás okozta munkaerőhiányt. Megkíséreljük feltérképezni, hogy mi történik az angliai elit egyetemekre, vagy épp a németországi piroslámpás negyedekbe kerülő honfitársainkkal. Megpróbáljuk megérteni a Kanadában menekültstátuszért folyamodó kelet-magyarországi romák, vagy a Nyugat-Európában magyar útlevéllel megjelenő erdélyiek lehetőségeit és választásait.
Az érdekfeszítő beszélgetésekből kiderül, hogy bár sok mindent nem tudunk a kivándorlásról, azért sok olyan dolog is van, amit tudunk. Könyvünkkel e töredezett tudások összerendezésére tettünk kísérletet.

Szerző:
Kováts András – Soltész Béla
Kiadás éve:
2018
Információk:
kartonált, 228 oldal
ISBN:
978 963 693 916 8
3.000 Ft 2.100 Ft
db
Jelenleg:
rendelhető
Szállítás:
4-5 munkanap
Kártyás fizetés szolgáltatója: Barion