Kedves Vásárlóink!

Felhívjuk figyelmüket, hogy július 7. és 11. között, leltározás miatt a rendelések feldolgozása korlátozottan fog zajlani, a személyes átvétel pedig szűkített nyitvatartás szerint lesz lehetséges (kedden 9.00–14.00, csütörtökön 10.00–15.00 között).

Megértésüket köszönjük!

A velünk élő történelmi cenzúra

Az MTA–ELTE Jogtörténeti Kutatócsoport kiemelt feladatának tekinti, hogy teret nyisson azon kutatási eredmények bemutatásának, amelyeket saját kutatói mellett a szélesebb szakmai körbe tartozó kollégák érnek el.

Jelen kötet szerzői így arra tesznek kísérletet, hogy írásaikkal – amelyek mind jogtörténeti, mind hatályos jogi jellegűek – hozzájáruljanak egy egyszerűnek tűnő, ám mégis szinte megfoghatatlan fogalom, a cenzúra kérdéskörének pontosításához. A történelmi tapasztalatok vizsgálata talán segíthet abban, hogy megértsük, a 17– 18. század erőteljes cenzúrájától miként jutottunk el a 21. századig, amikor is a politikai cenzúra mint fogalom már szinte értelmezhetetlenné válik, és helyette új típusú (magán)ellenőrzési mechanizmusok vannak kiépülőben.

A cenzúra, vagy ahogy ma sokan szívesebben nevezik, a tartalomszabályozás – így vagy úgy – a mindennapjaink része. A cenzúra a velünk élő történelmi jelen idő.

Szerző:
Gosztonyi Gergely (szerk.)
Megjelenés dátuma:
2022
Információk:
272 oldal, keménytábla, 165 x 235 mm
ISBN:
978 963 556 256 5
NEM RENDELHETŐ

További könyvek a szerzőtől